Murat Toraman AK Parti Sivas Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

AK Parti’de kamuoyunda ismi Belediye Başkanlığına geçen isimlerden bir tanesi olan Murat Toraman beklenen açıklamayı bugün yaptı. Murat Toraman AK Parti il binasında düzenlediği basın toplantısıyla AK Parti Sivas Belediye Başkanlığına adaya adaylığını açıkladı.

Murat Toraman AK Parti Sivas Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

Toraman açıklamasında, “… ben bir problemin yada talebin çözümü noktasında meseleleri uzatmadan sonuç odaklı ve ne yapmam gerektiği bilen bir kardeşinizim. Sivas’ın sorunlarını, Sivas’ın taleplerini biliyorum.” diyerek şu ifadelere yer verdi:

” Ortaya bir niyet koyduk. Bu kardeşinizi tanırsınız. Sizlere AK Partiye geldiğinizde kapısını ve gönlünü görev yaptığı süreçlerin tamamında hep açık tutmuştur.

Aldığım eğitimlerden bahsederek sözlerime başlamak istiyorum. Öncelikle İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra lisans eğitimime Kamu Yönetimi alanında başladım ve tamamladım.

Daha sonra teknik anlamda eğitimimi Bilgisayar Programcılığı alanında gerçekleştirdim. Bölüm birincisi olarak mezun oldum.

Sosyoloji alanında Tezli yüksek lisans yaptım.

Gençlerin siyasi eğilimleri husunda yayınlanmış yüksek lisans tezim, Uluslarası hakemli dergilerde yayınlanmış makalelerim bulunmaktadır.

Halen Sosyoloji alanında ö. Öğrenci olarak doktora dersleri almaya devam ediyorum.

Eğitim hayatımı kısaca özetledikten sonra partimizle ilgilide şunları söylemek istiyorum

Ben Partimize Üniversite lisans eğitimimimi tamamladıktan sonra Gençlik Kollarında Başkan yardımcısı olarak hizmet etmeye başladım.

Daha sonra Rabbim nasip etti Ana Kademe İl Başkanlığında 1 yıl kadar süreyle İl Başkan yardımcılığı görevinde bulundum.

Genel Merkezimizin olurlarıyla 2009 yılında Sivas Gençlik Kolları Başkanlığında Rabbim bizlere başkanlık nasip etti.

6 yıl kadar teşkilatımızla birlikte Sivas’ta Gençlik Kolları çalışmaları alanında güzel işler yaptığımıza inanıyorum.

Takip edenler bunu takdir edeceklerdir.

Daha sonra gençlik kolları başkanlığımın son senesinde yine Genel Merkezimizin de olurlarıyla Sivas Merkez İlçe 1. Sıra İl Genel Meclis üyesi adayı gösterildim.

İl Genel Meclis Üyeliğim zamanında da seçilmiş olduğumuz her görevin hakkını verebilmek bilinciyle Merkeze bağlı 153 köyümüzün sorun talep ve sıkıntılarıyla bizzat ilgilenmeye gayret gösterdim. Bu 153 köyün her birine en az 3 er kez yerinde ziyaret gerçekleştirmiş tek kardeşinizim.

Genel Merkezimizin düzenlediği 2013 Yılında Yerel Yönetimler yani Belediyelerin konu edildiği Siyaset Akademisi programında Sivas İl Birincisi oldum. Dönemin Başbakanı Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın elinden AK Parti Genel Merkezinde birincilik ödülümü aldım.

Yine Gençlik Kolları Başkanlığımız döneminde üye sıralamasında Sivas’ı Türkiye birincisi yaptığımız dönemde Genel Merkez Gençlik Kollarımızı temsilen yurt dışına görevlendirilerek Türkiye sınırları dışında da siyasi çalışmalar bulundum.

Bugün ise karşınızda adeta gençliğimi feda ettiğim Partimizden Sivas Belediye Başkanlığına aday adayıyım.

Okulda bize verilen bir ders vardı. Algoritma dersi. Bu dersi alanlar çok iyi bilirler, Algoritma, Bir sorunu çözmek veya belirlenmiş bir amaca ulaşmak için tasarlanan yola, takip edilen işlem basamaklarına denir.

Yani sevgili hemşehrilerim, kıymetli büyüklerim değerli basın mensupları, ben bir problemin yada talebin çözümü noktasında meseleleri uzatmadan sonuç odaklı ve ne yapmam gerektiği bilen bir kardeşinizim.

Sivas’ın sorunlarını, Sivas’ın taleplerini biliyorum.

Öncelikle AK Partinin bu güne kadarki tek belediye başkanı olan Sami Aydın’a hizmetleri için teşekkür ediyorum.

Vatandaşlarımızın AK Parti Belediyeciliği olarak yaptığımız hizmetlerin daha fazlasını hak ettiğini düşünüyorum.

Özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Gönül Belediyeciliği” ve “Tevazu” söylemlerine dikkat edeceğimin sözünü rabbim bizlere bu görevi nasip ederse hemşehrilerimize veriyorum.

Önümüzde ki süreçte nasıl bir belediye başkanı olacağımızı ve Sivas’a neler yapacağımızı inşallah paylaşacağız.

Bu kapsamda 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Sivas’tan Belediye Başkan aday adayıyım.

Büyük Sivas için hesapta olan değil nasipte olan olur diyor. Hemşehrilerimizin dua ve desteklerini bekliyorum.

Rabbim bizleri sizlere mahçup etmesin.”