Toraman 4. Olağan Kongre ile Gençliğe Veda Etti

AK Parti Sivas İl Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi Dün gerçekleştirildi. Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirilen kongreye katılım oldukça yoğundu. Programa Çevre ve Şehirlilik Bakanı İdris Güllüce, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Milletvekilleri ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın katıldı.

Kongrede konuşmalarını yapmak üzere kürsüye gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İlk gençlik kolları Murat Toraman’a gelene kadar emeği geçen tüm Başkanlara teşekkür ettiğini ifade ederek şunları kaydetti:

“Murat Toraman’ın yüz akıyla bıraktığına kefilim. Eğer ahirette bana sorarlarsa Murat Toraman’dan ben razıyım sizde razı olun derim. Kararlı duruşlarıyla doğru yolda beraber yürüyen AK Parti kadrosuna huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Allah yüzlerini ak eylesin.

Murat Toraman başkanımıza başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun. İnan ki merkez il başkanından daha büyük görev ve yük gençlik kollarına düşüyor. Çünkü gelecek gençliktedir. Gençliğimize sahip çıkılırsa bizim geleceğimizde parlaktır. Yükün ağırdır. Ancak yükün ağırlığı Allah’ın insanlara bir nimetidir. Yükün ne kadar ağır olursa yük akıyla menzile varmakta o kadar mümkün olabilir. Tekrar kongremizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.  Murat Toraman kardeşimize teşekkür ediyor, Burak Kuruçay kardeşimize de başarılar diliyorum.”

Bakan Yılmaz konuşmalarından sonra Murat Toraman’a plaket takdim ederek yapmış olduğu başarılı görevden dolayı teşekkür etti.

Daha sonra 6 yıldır başkanlık görevini yürüten  AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Murat Toraman duygulu bir konuşma gerçekleştirdi. Görevi yaşından dolayı zorunlu olarak bıraktığını ve 2009 yılında ilk göreve geldiğinde kendisine verilen bu kutlu görevi bugüne kadar yapabilmiş olmanın ve görevimizi anlımızın akıyla teslim edecek olmanın haklı gururunu ve onurunu yaşadığını ifade ederek şunları kaydetti:

“Ustamızın bize açtığı bu yolda onun bize öğrettiği şekliyle siyaset yapmaya çalıştık ve çalışıyoruz. Onun açtığı yolda ilerliyoruz. Ustamızın konuşmasında söylediği gibi Türkiye’nin gençliği olarak bu ülkenin geleceğini elinizde taşıdığımızı hiç unutmuyoruz. Koşacağız, koşacağız, risk alarak koşacağız…  Türkiye’nin gençleri olarak risk alarak koşacağız. Durmak yola devam diyorum. 6 yıllık süreçte AK Parti Sivas Gençlik Kolları Başkanı olarak kin ve nefretin diliyle değil sevginin diliyle konuştuk. Biz ayırmanın bölmenin, çatışmanın diliyle değil kardeşliğin diliyle konuştuk. Biz gençler olarak Sivaslı AK gençler olarak edebi hayâyı sevgiyi kuşanmış gençler olarak yanlarında ayeti, hadisi edep ve hayayı azık almış bununla yetinmeyi bilmiş gençleriz… Bu gençler var ya bu gençler, Ustamızın bizlere öğrettiği gibi diklenmeden dik duran gençler… Sen bu gençlerin yollarını açık eyle yarabbi.

Yeni yönetime seçilecek olan ve kendilerinden hiçbir zaman emeğimizi esirgemeyecek olduğumuz Burak Kuruçay kardeşimize ve yeni yönetim kurulu üyelerimize Allah yollarını açık etsin diyorum. Kendilerinden bir abi olarak desteğimizi hiçbir zaman esirgemeyeceğimizi bilmelerini istiyorum.” dedi.