Abdurrahman Sadien ve Önül ile Filistin Programı Gerçekleştirildi

Cumhuriyet Meydanında toplanan on binlerce Sivaslı AK Parti Sivas İl Gençlik Kollarının Murat Toraman Başkanlığında düzenlediği programda semaya el açarak Filistin şehitleri için dua etti. Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu, eller semaya kaldırılarak dua edildi. Abdurrahman Sadien, Abdurraman Önül, Selman okumuş onbinleri gözyaşlarına boğdu.

AK Parti Sivas Gençlik Kolları Teşkilatı büyük bir programa daha imza attı. AK Parti Sivas Gençlik Kolları Başkanı Murat Toraman’ın öncülüğünde, düzenlenen programa on binin üzerinde vatandaş katıldı.

Program zulme karşı tek yürek olan sivil ve siyasi birçok ismi de buluşturdu. Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde düzenlenen programa AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Başkanı Ziya Şahin, İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Öztürk baştı olmak üzere parti il teşkilat başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Sivaslı eski milletvekilleri, mahalle başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Sivas Gençlik Kolları Başkanı Murat Toraman, “Bizler Filistin’deki kardeşlerimizin yanınızdayız. On binlerce Sivaslı şuan sizlerin yanında. Rabbimize el açıp sizler için hep birlikte dua edeceğiz. Gelin ey Sivaslılar bugün küskünlüklerimizi, kırgınlıklarımızı, dargınlıklarımızı bir kenara bırakalım. Gelin ey Sivaslılar bugün tek vücut olalım. Gelin ey Sivaslılar bugün kıskançlıklarımızı bir kenara bırakalım. Bugün on binlerce Sivaslı aynı duaya âmin diyelim. Sözlerime son verirken programın yapılmasında bundan önceki programlarda olduğu gibi emeği büyük olan Emre Kaynak kardeşime ve programımızın hazırlanmasında büyük emek harcayan, zaman harcayan, gece gündüz benimle birlikte yol yürüyen genç kardeşlerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından programda ilk olarak sahne alan dünya birincisi Türk hafız Selman Okumuş önce Kur’an okudu, daha sonra da Peygamber Efendimiz (sav)’in hayatını anlatan kısa bir sohbet yaptı.

Programda Okumuş’un ardından yine dünyaca ünlü Güney Afrikalı hafız Abdurrahman Sadien sahne aldı. Sadien ramazan boyunca okunan hatmi şeriflerin duasını yaptı. Sadien okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile vatandaşları mest etti.

Ünlü ilahi sanatçısı Abdurrahman Önül ise seslendirdiği ilahilerle vatandaşları hüzünlendirdi. Önül, seslendirdiği Filistin ilahisi ile vatandaşlara duygu dolu anlar yaşattı.

Dünya birincisi Türk hafız Selman Okumuş’un Filistin’de hayatını kaybeden Müslümanlara dua etti. Program Okumuş ile vatandaşların beraber Fatiha suresini okumaları ile son buldu.