Sivaslılar, Murat Toraman’ı 58 İyi Adamdan Biri Seçti

Sivaslı isimler onurlandırıldı! İlimizin önemli görsel kuruluşlarından olan Kanal 58 tarafından ilk defa düzenlenen “ Sivas’ta Yılın Ödülleri” projesi büyük bir Ar-Ge çalışmasının ardından vatandaşların verdiği oylarla, 58 iyi Adam ı seçerek tamamlandı. Bugün ise ödül töreni düzenledi.

Yüzlerce aday arasından 58 ismin belirlendiği oylamada Murat Toraman’da ödül alanlar arasında yerini aldı. Tv Program yapımcısı Zeliha İlhan Doymuş’un elinden ödülünü alan Toraman, kendisinden sonra ödül alan Ali Kızıltuğ’a da ödülünü takdim etti.

Bu organizasyon ile yıllarca bu şehre emek vermiş, hizmet etmiş, adını duyurmuş, başarılı işlere imza atmış, unutulmamış, değer verilmiş, sevilmiş Sivaslı isimleri yılda bir defada olsa onurlandırıldı. Bu nedenle 2013’ün Sivaslı en iyi 58 ismini Sivaslıların belirlemesi için oylama başlattı. Vatandaşların her bilgisayardan bir kez oy kullanarak ödül almasını istediği isimleri belirledi. Ödül töreninde aralarında merhum Muhsin Yazıcıoğlu, şehit Gazeteci İsmail Güneş ve Sivas eski Valisi merhum Zübeyir Kemelek’in de bulunduğu önemli isimler de unutulmadı.

Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı’nın Merhum Kemelek’in eşi Zehra Kemelek’in geceye ithafen yazdığı mektubu okuması duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

Gece spor camiasından önemli kişileri de buluşturdu. Sivassporlu eski futbolcular Mehmet Yıldız ve Hayrettin Yerlikaya’nın yanı sıra eski Teknik Direktör Rıza Çalımbay’da gecede ödül alanlar arasındaydı.