Toraman Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ İle Kosova’ya Görevlendirildi

AK Parti Sivas Gençlik Kolları Başkanı Murat Toraman, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile birlikte AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığını temsilen Kosova’ya görevlendirildi.

Bir dizi resmi temaslarda bulunmak ve Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı’nın (TİKA) restorasyonunu üstlendiği tarihi mekanların açılışını yapmak üzere Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, aralarında AK Parti Sivas İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Toraman’ında bulunduğu 20 kişilik bir heyetle ile birlikte Kosova’ya gitti.

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kollarını temsilen, Kosova temasları çerçevesinde heyette bulunan iki il gençlik kolları başkanından biri olan AK Parti Sivas İl Gençlik Kollar Başkanı Murat Toraman gençliği Kosova’da temsil etti. Heyet, Başbakan Yardımcısı Bozdağ ile, Kosova temasları çerçevesinde Kosova Cumhurbaşkanı Sayın Atifete Jahjaga, Başbakan Haşim Taçi ile görüştü, aynı gün TİKA’nın Kosova Restorasyon Projeleri Tanıtım Toplantısı’na katıldıktan sonra Kosova İslam Birliği Başkanı Sayın Naim Tırnava, Kamu Yönetimi Bakanı Sayın Mahir Yağcılar ve Sağlık Bakanı Ferid Agani ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

TİKA’nın Kosova Sağlık Bakanlığı’na hibe ettiği 5 adet ambulansın anahtar teslim törenine de katılacak olan heyet, yine TİKA’nın projesini üstlendiği Gazi Mestan Türbesi’nin açılışını da taptı, aynı günün akşamı ise TİKA ve Bursa Osman Gazi Belediyesi’ninortaklaşa düzenlediği Sultan Murat Anma Programı ve Osman Gazi Belediyesi’nin düzenlediği iftara katıldı.

Cumartesi günü ise Priştine’deki Yunus Emre Kültür Merkezi’ni ziyaret edecek olan heyet aynı gün Gilan’da bulunan ve TİKA tarafından projesi üstlenen Gilan Alaaddin Medresesi’nin açılışını yaptı. Daha sonra Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilmeye başlanacak olan Sinan Paşa Camii
restorasyonunun açılışına da katıldı.

Ardından Mamuşa’ya geçerek Belediye Başkanı Sayın Arif Bütüç’ü ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve heyet Prizren’e geçerek burada kurulan Kamila Çikolata Fabrikası’nın açılışını yaptıktan sonra, Prizren’de ayrıca Kosova Demokratik Türk Partisi ve Prizren Engelliler Evi’ni de ziyaret etti.

Aynı günün akşamında Priştine’ye varan kafile Vıçıtırn’da Ankara Mamak Belediyesi’nin kurmuş erotik film izle olduğu iftar çadırındaki iftar programına katıldıktan sonra pazar günü Türkiye’ye döndü.