Karataş ve Erzincanlı ile Mevlid Kandili Programı Düzenlendi

AK Parti Sivas İl Gençlik Kolları Başkanlığı Murat Toraman Başkanlığında mevlid kandili programı düzenlendi. Programda 4 Eylül Spor Salonu`nda 10 binin üzerinde Sivaslı, 4 saat boyunca Mustafa Karataş, Dursun Ali Erzincanlı, Alican Salman ve semazenlerle bir araya geldi.

Mevlid Kandili

Programa Kuran-ı Kerim okunarak başlandı. Daha sonra Alican Salman ve semazenler, ardından Mustafa Karataş sahne aldı. Karataş, Sivaslılara peygamber efendimizi fiziki özelliklerini ve karakterini anlatırken bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı.

Programın son bölümünde ise sahneye çıkan Dursun Ali Erzincanlı`ya Sivas halkı sevgi gösterisinde bulundu. Erzincanlı peygamber efendimizi şiirsel bir üslupla anlattı. Programa katılan Sivaslılara, yapılan çekilişle salonda bulunan 2 kişiye umre, 8 kişiye de inanç turu hediye edildi.

Programda konuşan AK Parti Sivas İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Toraman peygamber efendimizi anmak adına böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Toraman, “Bugün burada Hz. Peygamberimizi anmak adına Mevlit Kandili Programımızı gerçekleştirmek için bir aradayız. Rabbime binlerce kere hamdolsun ki bizler gibi siyasete gençlik kollarından başlayarak bugün dünya lideri olan Başbakanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan`ın partisinde olmanın ve bu tür etkinlikler yaparak sizlerle buluşmanın Şerefini yaşıyoruz. Bizler AK Gençler olarak başbakanımızın, büyük ustamızın bizlere hedef olarak gösterdiği 2071 vizyonuna uygun hareket etmeye çalışıyoruz. Yenilikleri takip ederken aynı zamanda kökü mazide gözü atide bir gençlik olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çağdaş ve dindar bir kadronun neler yapabileceğini 11 yıldır tüm dünyaya gösteriyoruz. Bizler Allah`ın izni ile zulmün altında ne kadar ezilen varsa hepsinin sözü hepsinin gözü olmaya talibiz” dedi.

Programa AK Parti Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin, Ali Turan, İl Başkanı Burhanettin Kuru, İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Öztürk, Merkez İlçe Başkanı İsmail Çapraz, parti yöneticileri ve il protokolü katıldı.