Mısır’da 529 İhvan-ı Müslimin İçin Fetih Suresi Okutuldu

AK Parti Sivas Gençlik Kollarının Murat TORAMAN başkanlığında düzenlediği ve binlerce Sivaslının katıldığı programda, Mısır’da 529 İhvan-ı Müslimin (Müslüman Kardeşler) taraftarının idam kararı protesto edilerek hep birlikte dua edildi. Binlerce kişi kent meydanında Fetih Suresi okudu.

İdam kararı verilen Müslüman Kardeşler üyesi 529 kişiye destek vermek için AK Parti Sivas İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen program kapsamında, Sivas’ta geniş katılım ile protesto gösterisi düzenlendi.

İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Toraman, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Başkanı Ziya Şahin, İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Öztürk ve Merkez İlçe Başkanı İsmail Çapraz’ın da katıldığı etkinlikte idam kararı verilen 529 Mısırlı için okunan binlerce fetih suresi için hep birlikte dualar okundu.

Binlerce Vatandaşla Fetih Suresi Okundu

Etkinliğin ardından konuşan AK Parti Sivas İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Toraman, 529 Mısırlı için verilmiş idam kararı için bir araya geldiklerini belirterek, “Mısır’daki Müslüman kardeşlerimiz için toplandık. Bu eylem ve dua tüm Türkiye’de yapıldı. Bizler her ne şekilde olursa olsun Müslüman ümmetin bir arada olmasından yanayız. Bugün organize ettiğimiz bu programımıza çok ciddi bir katılım oldu. Tüm Sivaslılardan Allah razı olsun. Binlerce Fetih Suresi okuduk. Dualadık” dedi.

Toraman, idam kararına tepki göstermek için kent meydanında kurulan imza stantlarında 3 günde 20 binin üzerinde imza topladıklarını ve imza kampanyasının 1 hafta daha devam edeceğini söyledi. Toraman konuşmasının devamında toplanan imzaların AK Parti Genel Merkezi tarafından Mısır’a ulaştırılacağını da söyledi.

 

Belediye Başkanı Sami Aydın ve İl Başkanı Ziya Şahin daha sonra kent meydanında kurulan stantlara da ziyaret ederek imza kampanyasına destek verdi.