Soma İçin Mevlid ve Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

AK Parti Sivas İl ve Gençlik Kolları’nın Murat Toraman Başkanlığında düzenlediği ve binlerce vatandaşın katıldığı programda, Sivas halkı Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen kömür maden ocağı faciasında yaşamlarını yitiren 301 işçi için kuran-ı kerim okuyarak hep birlikte el açıp dua etti.

Programa AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, İl Başkanı Ziya Şahin, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Toraman, Merkez İlçe Başkanı İsmail Çapraz, Belediye Başkan Vekili Erdal Karaca ve binlerce Sivaslı katıldı.

Buruciye Medresesi bahçesinde hayatını kaybeden maden işçileri için hep birlikte kuran-ı kerim okunarak bol bol dua edildi ve gıyabi cenaze namaz kılındı.

Soma İçin

İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Toraman Soma’daki kazaya duyarsız kalmak istemediklerini kaydederek şu ifadeleri kullandı:

“Bugün burada binlerce vatandaşımızın katılımı ile bir program düzenledik. Kuran-ı Kerim okuduk. Okuduğumuz hatmi şerifleri dualadık. Mevlid-i şerif okuduk. Gıyabi cenaze namazı kıldık. Şehit olanlarımızın acısı taze. Üzülmemek elde değil ama şehitlik de her insana nasip olan bir şey değil. Ben mekanlarının inşallah cennet olacağını düşünüyorum. Önümüzdeki süreçte acıların tekrar yaşanmamasını umuyorum.”